Hydroizolacja dachów zielonych
search
 • Hydroizolacja dachów zielonych

Hydroizolacja dachów zielonych

 1. Podłoże betonowe 
 2. Warstwa spadkowa 
 3. Warstwa gruntująca, CLEVER PRIMER PU 200 
 4. Membrana bitumiczna na bazie poliuretanu, CLEVER 400 BT-2K, 1-sza, 2-ga warstwa 
 5. Mata kompensacyjna/drenażowa 
 6. Geowłóknina 
 7. Warstwa wegetacyjna
Ilość

 

Bogata oferta produktów renomowanych producentów

 

Fachowe doradztwo i pomoc przy doborze produktów

 

Bezpieczne i wygodne zakupy

Opis systemu:

 1. Podłoże betonowe, musi mieć co najmniej 28dni, wolne od oleju, smaru, wilgoci. Musi być stabilne bez uszkodzeń i pęknięć. Wszelkie ubytki należy uzupełnić przed wykonywaniem kolejnych warstw. 
 2. Warstwa spadkowa, jeśli przy wykonywaniu podłoża betonowego nie został wyprofilowany spadek 1,5-2%/mb, wówczas musimy dodatkowo wykonać warstwę spadkową. Element ten możemy rozwiązać za pomocą wylewki samonośnej, (jeśli dysponujemy odpowiednią wysokością) która w najcieńszym miejscu musi mieć grubość 5cm. Drugim rozwiązaniem jest wykonanie spadku przy pomocy betonowych mas szpachlowych z zastosowaniem na zewnątrz, wówczas uzyskujemy mniejszą grubość warstwy, która może sięgać nawet 1mm w najniższym miejscu. Zależne jest to od zastosowanego materiału.  
 3. Warstwa gruntująca, suche czyste podłoże gruntujemy żywicą poliuretanową CLEVER PU PRIMER 200. Jest to jednoskładnikowy, przezroczysty na bazie poliuretanu podkład przeznaczony do porowatych podłoży o wilgotności do 5%. Zużycie gruntu waha się 0,10-0,25kg/m2. Aplikację wykonujemy przy pomocy pędzla lub wałkiem. Jeśli mamy do czynienia z świeżym podłożem o wilgotności powyżej 5%, wówczas musimy zastosować materiał gruntujący CLEVER EPOXY PRIMER WB. Jest to dwuskładnikowy, odporny na wilgoć podkład epoksydowy . Zużycie min. 0,30 - 0,50 kg /m2. Aplikację również wykonujemy przy pomocy pędzla lub wałka.
 4. Membrana bitumiczna na bazie poliuretanu, na zagruntowanym podłożu układamy dwie warstwy izolacji CLEVER 400 BT-2K. To dwuskładnikowy bitum na bazie poliuretanu, elastyczna membrana hydroizolacyjna nakładana na zimno. Wytwarza bardzo elastyczną membranę o doskonałej przyczepności do wielu rodzajów powierzchni. Materiał naprowadzamy pędzlem lub wałkiem zachowując zużycie 1,50-2,00kg/m2. Czas który musimy odczekać miedzy warstwami to 12 do 24 godz.
 5. Mata kompensacyjna/drenażowa, na prawidłowo wykonanej izolacji układamy maty kompensacyjne gwarantujące nam ochronę hydroizolacji oraz odprowadzenie wilgoci z warstw dachu.
 6. Geowłóknina, służy do oczyszczania wody przenikającej do niżej położonych warstw. Ma zapobiegać wypłukiwaniu drobnych cząstek z warstwy wegetacyjnej i zamulaniu warstwy drenującej
 7. Warstwa wegetacyjna, to podłoże zapewniające roślinom warunki do prawidłowego rozwoju.

                                             

Uwaga:

Powyższy opis nie pełni funkcji instrukcji wykonania danego systemu. Jest jedynie zarysem podstawowych założeń. System powinien być dostosowany indywidualnie do każdego tarasu/balkonu w oparciu o fachową wiedzę i doświadczenie. Opis nie przewidział doboru odpowiednich profili okapowych, co jest bezwzględną koniecznością przy prawidłowym wykonaniu balkonu/tarasu. Dobór profili okapowych powinien być wykonany indywidualnie. Przy zakupie materiałów w naszym sklepie oferujemy profesjonalne doradztwo. Zapraszamy do kontaktu. 

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.