Membrany Poliuretanowe
Niemal każda powierzchnia narażona na kontakt z wodą wymaga zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem wilgoci. Jej gromadzenie działa destrukcyjnie na większość materiałów, a także stwarza warunki będące pożywką dla bakterii, grzybów i pleśni. Szczególnej dbałości wymagają m.in. dachy niespadkowe. Idealnie sprawdza się na nich hydroizolacja poliuretanowa.
Czytaj więcej
Czym jest hydroizolacja poliuretanowa?
Jest to jednolita, płynna membrana, której podstawę stanowi poliuretan. Nanosi się ją na podłoże przy pomocy zwykłego pędzla lub w sposób natryskowy. Stosując hydroizolację poliuretanową, uzyskuje się równomierną powłokę, bez żadnych spoin. Dzięki temu tworzona warstwa nie ma nawet najmniejszych szczelin, dlatego zapewnia wysoką ochronę przed przenikaniem wilgoci.
Nałożona hydroizolacja poliuretanowa nie wymaga żadnych prac dodatkowych. Wchodzi ona w reakcję z powietrzem, które powoduje jej utwardzanie. Powstająca powłoka jest w pełni szczelna i nie przepuszcza wody, okazuje się też odporna na działanie wysokich i niskich temperatur oraz promieniowanie UV. Dużą zaletą jest jej elastyczność. Dzięki temu pracuje, nie jest sztywna i dostosowuje się do warunków atmosferycznych, co znacznie zwiększa jej wytrzymałość mechaniczną, a tym samym zapewnia wieloletnią żywotność.
Zastosowanie i zalety preparatów do hydroizolacji poliuretanowych
Najczęściej hydroizolacja poliuretanowa stosowana jest do uszczelniania dachów płaskich, a także spadkowych. Preparaty mogą być nanoszone również na wszystkie powierzchnie metalowe, płyty karton-gipsowe, podłoża balkonowe oraz tarasowe, miejsca pod płytkami i inne, wymagające zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem wody.
Membrany są łatwe i szybkie w aplikowaniu. Najważniejsze jednak, że hydroizolacja poliuretanowa tworzy odporną oraz żywotną warstwę ochronną. Zachowuje ona swoje właściwości w zakresie temperatur od -40°C. do +90°C. Jej wytrzymałość bez konieczności przeprowadzenia remontu szacowana jest na ok. 25-30 lat.
Dostępne są różne rodzaje preparatów tworzących hydroizolację poliuretanową. Dzięki temu można bez trudu dobrać odpowiedni środek do każdych warunków.