Profile okapowe

Jest 98 produktów.

Pokazano 1-12 z 98 pozycji

Aktywne filtry

Inwestorzy planujący budowę nowego lub wykończenie już istniejącego tarasu czy balkonu, zwykle w pierwszej kolejności skupiają się na aspektach stricte wizualnych, takich jak np. dobór atrakcyjnie wyglądających płytek. W praktyce o wiele istotniejszym zagadnieniem są natomiast odpowiednie zabezpieczenia przestrzeni przed potencjalnie szkodliwym działaniem wody, w tym w szczególności właściwie dobrane profile okapowe. W przypadku ich niezastosowania ryzykujesz bowiem, że woda ściekająca bezpośrednio po krawędziach posadzki doprowadzi do szybkiej utraty pieczołowicie wypracowywanych przez Ciebie efektów.

Czytaj więcej

Jeśli zatem interesują Cię profesjonalne profile okapowe na balkon, które długotrwale i skutecznie ochronią go przed niszczeniem, zapoznaj się z rozwiązaniami oferowanymi przez nas w ramach niniejszej kategorii asortymentowej.

Profile okapowe na balkon a ich odpowiedniki tarasowe

Co do zasady profil okapowy na balkon nie odbiega znacząco pod względem swojej specyfiki od okapników stosowanych w przypadku tarasów. Różnice zachodzą przede wszystkim wtedy, kiedy porównujemy standardowe profile okapowe z ich odpowiednikami przeznaczonymi dla tarasów wentylowanych. Wówczas drugi z tych wariantów odznaczać się będzie zwykle nieco bardziej skomplikowanym kształtem oraz większą wysokością. Główna funkcja pozostaje jednak zawsze taka sama – okapnik ma za zadanie efektywnie odprowadzać nadmiar ściekającej z określonej powierzchni wody.

Okapnik balkonowy w wielu różnych odmianach

W ramach naszego asortymentu oddajemy do Twojej dyspozycji profile okapowe występujące w wariancie pełnym albo w postaci zewnętrznych lub wewnętrznych narożników, niezbędnych w kontekście potrzeb zdecydowanej większości balkonów i tarasów, których kształt bazuje na prostokącie.

Konkretne modele poszczególnych proponowanych przez nas profili okapowych mogą być konwencjonalne, a także specjalistyczne, przystosowane np. do wykorzystywania w połączeniu z systemami specyficznymi dla podniesionych-wentylowanych tarasów. W drugim z tych przypadków ich konstrukcja opracowana jest w taki sposób, aby umożliwiać w pełni efektywny przepływ wody oraz powietrza.

Ponadto oprócz wspomnianych wcześniej profili okapowych na balkony i tarasy, zapewniamy Ci również dostęp do wyrobów rekomendowanych m.in. do stosowania w obrębie posadzek żywicznych wykonywanych w technologii kamiennego dywanu. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie w obrębie krawędzi schodów zwiększonej trwałości oraz wydajnej ochrony przed nagromadzaniem się wilgoci wewnątrz zakamarków i szczelin.

Każdy oferowany przez nasz sklep profil okapowy na balkon, stanowi optymalne połączenie wysokiej jakości z atrakcyjną ceną. Fakt ten w zestawieniu z zapewnianym przez nas mocno rozbudowanym asortymentem sprawia, że z łatwością odszukasz u nas funkcjonalne, długotrwale niezawodne profile okapowe precyzyjnie dostosowane do specyfiki obszaru montażu oraz Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami asortymentu.