Profile okapowe

Podkategorie

 • Balkony i tarasy z...

  Niekorzystne czynniki atmosferyczne, czyli przede wszystkim deszcz oraz śnieg, ale też silne promieniowanie słoneczne, nie pozostają bez wpływu na balkony i tarasy. Głównym zagrożeniem jest gromadząca się woda w zastoiskach, która może zniszczyć elementy wykończenia, a nawet samą konstrukcję. Profile okapowe do kamiennego dywanu pozwalają uporać się z tym problemem. Dzięki nim woda opadowa zostaje odprowadzona poza obręb balkonu lub tarasu, zapewniając im doskonały wygląd niezależnie od pogody.

  Czytaj więcej

  Proponowane przez nas produkty mają jeszcze jedną zaletę: zabezpieczają krawędzie przed uszkodzeniami mechanicznymi. To szczególnie ważne w przypadku tarasów, gdzie przez przypadek może dojść do zniszczenia. Profil okapowy do kamiennego dywanu jest więc kompleksowym rozwiązaniem w zakresie ochrony przed różnymi czynnikami zewnętrznymi.

  Nie byłoby to możliwe bez wysokogatunkowych materiałów, z których powstają profile. To one zapewniają najlepsze parametry wytrzymałościowe, co przekłada się także na długi czas użytkowania. Ponadto inwestycja w profile okapowe do kamiennego dywanu jest korzystna ze względu na estetykę wykonania. Wszystkie produkty z naszego asortymentu, włącznie z odbojnikami, narożnikami, łącznikami i osłonami, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyróżniały się wyglądem, a jednocześnie nie dominowały nad estetyką balkonów i tarasów.

  Profile okapowe do kamiennego dywanu w dobrej cenie

  Wysoka jakość nie musi wiązać się ze zbyt dużym kosztem zakupu. Dokładamy wszelkich starań, aby profil okapowy kamienny dywan był dostępny w możliwie najniższej cenie. Dzięki temu skompletowanie całego zestawu koniecznego do zabezpieczenia balkonu lub tarasu nie obciąży domowego budżetu. Efekty zaś w żaden sposób nie będą ustępować konkurencyjnym rozwiązaniom.

  Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące asortymentu. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy wybrać model profilu okapowego do kamiennego dywanu.

 • Balkony i tarasy z...
 • Profile schodowe

  Ze względu na relatywnie wysokie koszty stawiania schodów, o ich właściwe zabezpieczenie przed niszczeniem należy zadbać już na etapie wykonywania projektu. Im wcześniej inwestor zatroszczy się o ten aspekt, tym dłużej będzie cieszyć się z dobrego stanu uzyskanej konstrukcji. Jednym z kluczowych rozwiązań umożliwiających zapewnienie schodom długotrwale utrzymującej się estetyki i funkcjonalności są właśnie profile czy też kątowniki schodowe. Po zastosowaniu działają one jak swego rodzaju amortyzatory chroniące stopnie przed uszkodzeniami na skutek uderzeń, kopnięć czy ścierania się pod wpływem codziennego użytkowania. Za ich sprawą schody będą doskonale zabezpieczone przez rysowaniem się i wyszczerbianiem w ramach swoich newralgicznych części.

  Czytaj więcej

  Dobrze dobrany profil schodowy może stanowić również atrakcyjny wizualnie element wykończeniowy, który w ciekawy sposób podkreśli charakter określonej koncepcji aranżacyjnej. Jednocześnie za jego pośrednictwem można też zamaskować rozmaite szczeliny czy ewentualne skazy i niedociągnięcia konstrukcji. Ponadto zapewnia on także schodom zwiększoną odporność na oddziaływanie wilgoci, która, jak powszechnie wiadomo, jest jedną z najczęstszych przyczyn przyspieszonej eksploatacji różnorodnych obiektów budowlanych.

  Profile do wykończeń stopni schodowych w wielu różnych wariantach

  W ramach naszej oferty oddajemy do Twojej dyspozycji profile schodowe o zróżnicowanej konstrukcji, specyfice oraz w rozmaitych wariantach cenowych i estetycznych. Spośród ich konkretnych rodzajów wyszczególnić można m.in. profile do wykończeń stopni schodowych typu:

  • SC1 oraz SC2 – listwy umożliwiające wykańczanie krawędzi stopni, w ramach których zastosowano okładziny ceramiczne,
  • SZ10, SZ15 i V – do wykańczania krawędzi stopni, w ramach których zastosowano okładzinę żywiczną w formie tzw. kamiennego dywanu; przeznaczone są do stosowania w połączeniu z okładzinami o grubości 10 mm (dla listew typu SZ10 i V) oraz 15 mm (dla listew SZ15),
  • PC/SC3 – do zewnętrznych schodów z ceramicznymi okładzinami; niniejszy profil schodowy pozwala na wykończenie cokołów oraz policzków schodowych (tj. dolnych krawędzi schodów) i może być stosowany w połączeniu z listwami typu SC1 lub SC2,
  • SW wraz z możliwymi do dokupienia narożnikami o kącie 90° – listwy przeznaczone do schodów wykonywanych na bazie technologii podniesionej-wentylowanej; dzięki specjalnym odwadniającym otworom zapewniają efektywne odprowadzanie wilgoci poza obręb stopni,
  • dolne oraz górne klipsy (wsporniki) schodowe do montażu schodów tarasowych z dwucentymetrowych płyt grubowarstwowych w ramach posadzek podniesionych-wentylowanych.

  Profil schodowy do płytek z oferty naszego sklepu – dostępna kolorystyka

  Dodatkową różnorodność w przypadku naszego asortyment wprowadza również fakt, iż każdy proponowany przez nas profil schodowy do płytek dostępny jest w kilku atrakcyjnych odcieniach. W tym zakresie najczęściej możesz zdecydować się na produkt w kolorze naturalnego aluminium albo malowany proszkowo na kolor brązowy, grafitowy lub szary. Jednocześnie większość z naszych listew podlega także opcji indywidualnej koloryzacji na specjalne zamówienie. Wówczas klient ma do dyspozycji dowolne barwy uwzględnione w palecie RAL, a termin realizacji zlecenia oscyluje w granicach 2 tygodni.

  Listwy schodowe – profesjonalne doradztwo

  Profile do wykończeń stopni schodowych mają kluczowe znaczenie dla utrzymania konstrukcji w dobrym stanie przez długi czas. W związku z tym podczas ich doboru należy sięgać wyłącznie po produkty dobrej jakości, odznaczające się wysokim współczynnikiem ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym oddziaływaniem warunków pogodowych.

  Oferowane przez naszą firmę listwy schodowe należą do takiej właśnie grupy wyrobów. Decydując się na ich zakup, zyskujesz pewność wieloletniej satysfakcji z dokonanej inwestycji. Ponieważ jednak oprócz samej jakości, niezwykle ważne jest również to, aby profile schodowe były odpowiednio dopasowane do specyfiki samych schodów, proponujemy Ci profesjonalną pomoc doradczą przy ich wyborze. Jeżeli zatem masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub problemy z podjęciem ostatecznej decyzji, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym personelem.

 • Balkony i tarasy z...
 • Balkony i tarasy z...

Aktywne filtry

Inwestorzy planujący budowę nowego lub wykończenie już istniejącego tarasu czy balkonu, zwykle w pierwszej kolejności skupiają się na aspektach stricte wizualnych, takich jak np. dobór atrakcyjnie wyglądających płytek. W praktyce o wiele istotniejszym zagadnieniem są natomiast odpowiednie zabezpieczenia przestrzeni przed potencjalnie szkodliwym działaniem wody, w tym w szczególności właściwie dobrane profile okapowe. W przypadku ich niezastosowania ryzykujesz bowiem, że woda ściekająca bezpośrednio po krawędziach posadzki doprowadzi do szybkiej utraty pieczołowicie wypracowywanych przez Ciebie efektów.

Czytaj więcej

Jeśli zatem interesują Cię profesjonalne profile okapowe na balkon, które długotrwale i skutecznie ochronią go przed niszczeniem, zapoznaj się z rozwiązaniami oferowanymi przez nas w ramach niniejszej kategorii asortymentowej.

Profile okapowe na balkon a ich odpowiedniki tarasowe

Co do zasady profil okapowy na balkon nie odbiega znacząco pod względem swojej specyfiki od okapników stosowanych w przypadku tarasów. Różnice zachodzą przede wszystkim wtedy, kiedy porównujemy standardowe profile okapowe z ich odpowiednikami przeznaczonymi dla tarasów wentylowanych. Wówczas drugi z tych wariantów odznaczać się będzie zwykle nieco bardziej skomplikowanym kształtem oraz większą wysokością. Główna funkcja pozostaje jednak zawsze taka sama – okapnik ma za zadanie efektywnie odprowadzać nadmiar ściekającej z określonej powierzchni wody.

Okapnik balkonowy w wielu różnych odmianach

W ramach naszego asortymentu oddajemy do Twojej dyspozycji profile okapowe występujące w wariancie pełnym albo w postaci zewnętrznych lub wewnętrznych narożników, niezbędnych w kontekście potrzeb zdecydowanej większości balkonów i tarasów, których kształt bazuje na prostokącie.

Konkretne modele poszczególnych proponowanych przez nas profili okapowych mogą być konwencjonalne, a także specjalistyczne, przystosowane np. do wykorzystywania w połączeniu z systemami specyficznymi dla podniesionych-wentylowanych tarasów. W drugim z tych przypadków ich konstrukcja opracowana jest w taki sposób, aby umożliwiać w pełni efektywny przepływ wody oraz powietrza.

Ponadto oprócz wspomnianych wcześniej profili okapowych na balkony i tarasy, zapewniamy Ci również dostęp do wyrobów rekomendowanych m.in. do stosowania w obrębie posadzek żywicznych wykonywanych w technologii kamiennego dywanu. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie w obrębie krawędzi schodów zwiększonej trwałości oraz wydajnej ochrony przed nagromadzaniem się wilgoci wewnątrz zakamarków i szczelin.

Każdy oferowany przez nasz sklep profil okapowy na balkon, stanowi optymalne połączenie wysokiej jakości z atrakcyjną ceną. Fakt ten w zestawieniu z zapewnianym przez nas mocno rozbudowanym asortymentem sprawia, że z łatwością odszukasz u nas funkcjonalne, długotrwale niezawodne profile okapowe precyzyjnie dostosowane do specyfiki obszaru montażu oraz Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami asortymentu.