Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 20,00 zł - 286,00 zł

Profile schodowe

Aktywne filtry

Ze względu na relatywnie wysokie koszty stawiania schodów, o ich właściwe zabezpieczenie przed niszczeniem należy zadbać już na etapie wykonywania projektu. Im wcześniej inwestor zatroszczy się o ten aspekt, tym dłużej będzie cieszyć się z dobrego stanu uzyskanej konstrukcji. Jednym z kluczowych rozwiązań umożliwiających zapewnienie schodom długotrwale utrzymującej się estetyki i funkcjonalności są właśnie profile czy też kątowniki schodowe. Po zastosowaniu działają one jak swego rodzaju amortyzatory chroniące stopnie przed uszkodzeniami na skutek uderzeń, kopnięć czy ścierania się pod wpływem codziennego użytkowania. Za ich sprawą schody będą doskonale zabezpieczone przez rysowaniem się i wyszczerbianiem w ramach swoich newralgicznych części.

Czytaj więcej

Dobrze dobrany profil schodowy może stanowić również atrakcyjny wizualnie element wykończeniowy, który w ciekawy sposób podkreśli charakter określonej koncepcji aranżacyjnej. Jednocześnie za jego pośrednictwem można też zamaskować rozmaite szczeliny czy ewentualne skazy i niedociągnięcia konstrukcji. Ponadto zapewnia on także schodom zwiększoną odporność na oddziaływanie wilgoci, która, jak powszechnie wiadomo, jest jedną z najczęstszych przyczyn przyspieszonej eksploatacji różnorodnych obiektów budowlanych.

Profile do wykończeń stopni schodowych w wielu różnych wariantach

W ramach naszej oferty oddajemy do Twojej dyspozycji profile schodowe o zróżnicowanej konstrukcji, specyfice oraz w rozmaitych wariantach cenowych i estetycznych. Spośród ich konkretnych rodzajów wyszczególnić można m.in. profile do wykończeń stopni schodowych typu:

  • SC1 oraz SC2 – listwy umożliwiające wykańczanie krawędzi stopni, w ramach których zastosowano okładziny ceramiczne,
  • SZ10, SZ15 i V – do wykańczania krawędzi stopni, w ramach których zastosowano okładzinę żywiczną w formie tzw. kamiennego dywanu; przeznaczone są do stosowania w połączeniu z okładzinami o grubości 10 mm (dla listew typu SZ10 i V) oraz 15 mm (dla listew SZ15),
  • PC/SC3 – do zewnętrznych schodów z ceramicznymi okładzinami; niniejszy profil schodowy pozwala na wykończenie cokołów oraz policzków schodowych (tj. dolnych krawędzi schodów) i może być stosowany w połączeniu z listwami typu SC1 lub SC2,
  • SW wraz z możliwymi do dokupienia narożnikami o kącie 90° – listwy przeznaczone do schodów wykonywanych na bazie technologii podniesionej-wentylowanej; dzięki specjalnym odwadniającym otworom zapewniają efektywne odprowadzanie wilgoci poza obręb stopni,
  • dolne oraz górne klipsy (wsporniki) schodowe do montażu schodów tarasowych z dwucentymetrowych płyt grubowarstwowych w ramach posadzek podniesionych-wentylowanych.

Profil schodowy do płytek z oferty naszego sklepu – dostępna kolorystyka

Dodatkową różnorodność w przypadku naszego asortyment wprowadza również fakt, iż każdy proponowany przez nas profil schodowy do płytek dostępny jest w kilku atrakcyjnych odcieniach. W tym zakresie najczęściej możesz zdecydować się na produkt w kolorze naturalnego aluminium albo malowany proszkowo na kolor brązowy, grafitowy lub szary. Jednocześnie większość z naszych listew podlega także opcji indywidualnej koloryzacji na specjalne zamówienie. Wówczas klient ma do dyspozycji dowolne barwy uwzględnione w palecie RAL, a termin realizacji zlecenia oscyluje w granicach 2 tygodni.

Listwy schodowe – profesjonalne doradztwo

Profile do wykończeń stopni schodowych mają kluczowe znaczenie dla utrzymania konstrukcji w dobrym stanie przez długi czas. W związku z tym podczas ich doboru należy sięgać wyłącznie po produkty dobrej jakości, odznaczające się wysokim współczynnikiem ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym oddziaływaniem warunków pogodowych.

Oferowane przez naszą firmę listwy schodowe należą do takiej właśnie grupy wyrobów. Decydując się na ich zakup, zyskujesz pewność wieloletniej satysfakcji z dokonanej inwestycji. Ponieważ jednak oprócz samej jakości, niezwykle ważne jest również to, aby profile schodowe były odpowiednio dopasowane do specyfiki samych schodów, proponujemy Ci profesjonalną pomoc doradczą przy ich wyborze. Jeżeli zatem masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub problemy z podjęciem ostatecznej decyzji, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym personelem.