Balkony, Tarasy wentylowane

Aktywne filtry

Balkony, tarasy wentylowane

Coraz częściej stosowane są takie rozwiązania jak balkony czy tarasy wentylowane. Konstrukcje te charakteryzują się swobodnym przepływem powietrza, dzięki czemu nie występuje w nich korozja ani odpadanie elementów wykończeniowych, np. płytek. W naszej ofercie znajdziesz produkty niezbędne do montażu tarasu bądź balkonu wentylowanego, takie jak podkładki, wsporniki, korektory spadku, a także różnego rodzaju profile czy narożniki.

Balkony, tarasy wentylowane – co warto kupić?

Zarówno tarasy, jak i balkony wentylowane niosą za sobą szereg korzyści takich jak większa odporność na zniszczenia czy korozję. W związku z tym jest to system, na który decyduje się coraz więcej osób. Jeśli chcesz wykonać montaż balkonu bądź tarasu wentylowanego, powinieneś zainwestować w warstwę gruntującą, specjalne podstawki pod płytki, a także krążki dystansowe oraz pozostałe elementy konstrukcji. Niezwykle przydatne mogą okazać się również wałki malarskie i pędzle, a także taśmy uszczelniające.

Rodzaje produktów do balkonów i tarasów wentylowanych

Proponujemy bogatą ofertę produktów przeznaczonych do balkonów i tarasów wentylowanych. Są to artykuły, które umożliwią poprawne położenie płytek, takie jak podkładki czy wsporniki. Oferujemy również okapniki, które będą stanowić odpowiednie zabezpieczenie przed wodą, membrany hydroizolacyjne, a także materiały dodatkowe, będące nieocenioną pomocą przy montażu.

Okapniki

Do balkonów i tarasów wentylowanych proponujemy okapniki W30, W35, W10 oraz W20. Każdy z profili balkonowych bądź tarasowych jest kompatybilny z serią przeznaczonych mu elementów. Zależnie od modelu mogą być to narożniki, łączniki czy odbojniki przyścienne. Profile to elementy niezbędne do odprowadzania wody deszczowej, a także do ochrony elewacji przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wilgoć. Dostępne profile W30, W35, W10 oraz W20 to produkty stworzone z myślą o tarasach i balkonach z posadzką wentylowaną, odporne na korozję i wyróżniające się estetycznym wyglądem.

Membrany hydroizolacyjne

Zebrane w tej kategorii membrany hydroizolacyjne to w głównej mierze membrany EPDM, które zapewnią odpowiednią izolację systemu. Oferujemy także kleje do membrany PVC, uszczelniacze oraz włókninę poliestrową o różnej szerokości. W asortymencie dostępne są również warstwa gruntująca i grunt jednoskładnikowy marki CLEVER, a także proste w aplikacji płynne membrany poliuretanowe.

Wsporniki

Dostępne w naszej ofercie wsporniki podzielić można na wsporniki regulowane pod płyty, a także wsporniki regulowane pod legary. 

Wśród wsporników regulowanych pod płyty wymienić można wsporniki regulowane marki Karoapp o różnej wysokości z możliwością regulacji. Rozmaite parametry produktów sprawią, że każdy klient znajdzie odpowiednią wersję dla siebie. Oferujemy także produkty takie jak podkładki gumowe, tuleje dystansowe, klin dylatacyjny czy korektory spadku, które umożliwią wyrównanie pochyłej powierzchni. Produkty przeznaczone pod legary drewniane lub z tworzywa również dostępne są w różnych rozmiarach.

Podkładki

Proponujemy podkładki do tarasów wentylowanych z drenażowym odprowadzaniem wody takie jak podkładka Renoplast SMART, a także podkładki dystansowe do podkładek tarasowych SMART oraz SMART PLUS. W naszym asortymencie dostępne są również solidne wsporniki nieregulowane takie jak model K-25, niezwykle proste w montażu.

Materiały dodatkowe

Wśród materiałów dodatkowych wymienić można wałek z tkaniny nylonowej, idealnie nadający się do pracy z żywicami, dostępny w różnych rozmiarach. Ponadto proponujemy wałki z mikrofibry wysokiej jakości, które pozwolą na równomierne rozprowadzenie farby. Innym oferowanym produktem jest uniwersalny pędzel angielski o prostej konstrukcji.