Schody

Aktywne filtry

Schody wykończone kamiennym dywanem

Wiele osób decyduje się na schody z kamiennego dywanu. Jest to spowodowane wieloma zaletami, jakimi cechuje się to rozwiązanie, takimi jak wysoka odporność na uszkodzenia spowodowane piaskiem, solą drogową czy wilgocią. W naszym sklepie oferujemy produkty niezbędne do wykonania czy rewitalizacji tego rodzaju schodów, takie jak kruszywa, hydroizolacje lub żywice.

Schody wykończone kamiennym dywanem – w jakie produkty warto się zaopatrzyć

Dywan z kamienia to rodzaj posadzki żywicznej, który powstaje poprzez połączenie kruszywa kamiennego z żywicą poliuretanową lub epoksydową. Wykończyć nim można balkon, taras oraz schody. Jest to estetyczna posadzka przyciągająca wzrok swoim wyglądem, która wyróżnia się również niezwykłą trwałością. Chcąc położyć kamienny dywan, warto zaopatrzyć się w takie przedmioty jak podstawowe narzędzia do montażu, czyli pace metalowe, wałki i pędzle. Niezbędne będą również różne materiały, przykładowo grunt, środek do warstwy hydroizolacyjnej, żywica, a także kruszywo. Ważnymi elementami konstrukcji schodów są też profile służące do wykończenia krawędzi.

Rodzaje produktów do wykonania schodów wykończonych kamiennym dywanem

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór produktów służących do wykonania konstrukcji takiej jak schody wykończone kamieniem. Nasz asortyment cechuje najwyższa jakość oraz przystępne ceny. Różnorodność naszej oferty pozwoli każdemu klientowi znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie.

Listwy schodowe

W kategorii listwy schodowe mamy do zaoferowania profile schodowe SZ10 oraz SZ15, stworzone z myślą o posadzkach typu kamienny dywan. Są to elementy służące do wykończenia krawędzi stopni schodowych o okładzinach różnej grubości. Profile mają specjalną budowę, która umożliwia użycie jednego profilu do wykończenia krawędzi między stopnicą i podstopnicą, a także stopnicą i policzkiem schodów. Produkty dostępne są w 4 bazowych wariantach kolorystycznych, a na życzenie klienta, za odpowiednią dopłatą, istnieje możliwość zakupienia profilu w innym kolorze z palety RAL.

Izolacja

W przypadku produktów do izolacji wymienić można trwałą, dwuskładnikową hydroizolację DISTYK, która po utwardzeniu tworzy membranę hydroizolacyjną, przeznaczoną do zabezpieczania obiektów o niskim wskaźniku radonowym. Z kolei hydroizolacja PCI Barraseal 2K Objekt to najwyższej klasy, elastyczna zaprawa uszczelniająca. Nadaje się jako ostateczna powłoka, chroniąca przed umiarkowanymi, sporadycznymi obciążeniami. To produkt idealny do użycia przy konstrukcji schodów.

Kruszywo

Nasz bogaty asortyment obejmuje również czyste kruszywo suszone, którego przeznaczeniem jest wykonywanie posadzek typu kamienny dywan. Odpowiednio dobrany kolor kruszywa marmurowego w połączeniu z żywicą umożliwi Ci stworzenie posadzki prezentującej się niezwykle ciekawie i naturalnie. Nasza oferta to aż 20 rodzajów kruszywa, marmurowego bądź kwarcowego. Kruszywo kwarcowe to materiał nieco tańszy niż jego marmurowy odpowiednik, jednak równie estetyczny i dobrej jakości.

Żywica

Oferujemy także żywicę poliuretanową w opakowaniach o różnej pojemności oraz żywicę epoksydową. 

Żywica epoksydowa występuje też w wersjach przeznaczonych dla powierzchni pionowych, co może okazać się niezwykle przydatne w przypadku schodów. W naszej ofercie znajduje się także żywica poliuretanowa odporna na promieniowanie słoneczne, przeznaczona do rewitalizacji posadzek żywicznych, a zatem również schodów wykończonych kamiennym dywanem.