Wsporniki regulowane pod płyty

Aktywne filtry

Wsporniki do płyt tarasowych z płynną regulacją

Zadaniem wsporników jest optymalne wypoziomowanie wentylowanych tarasów. W efekcie przyspieszają oraz znacząco ułatwiają budowę całej konstrukcji. Co więcej, wspornik pod płyty tarasowe nie ingeruje w żadne elementy instalacji (np. izolację przeciwwilgociową), a nawet pozostawia miejsce na dodanie kolejnych. W ten sposób taras zyskuje większą funkcjonalność. Można ją poszerzać aż do osiągnięcia upragnionego celu.

Czytaj więcej

Na nasz asortyment składają się produkty z regulacją, która działa w bardzo płynny sposób. Ponadto oferujemy modele ze skokową kalibracją, wedle potrzeb naszych klientów. Dzięki tak szerokiej ofercie każdy znajdzie wsporniki do płyt tarasowych, które sprawdzą się idealnie przy danej konstrukcji. Zwłaszcza, że produkty pasują zarówno pod płyty ceramiczne, jak i kamienne czy betonowe. A regulacja sięga nawet 470 mm (w przypadku modelu PLPR370470).

Dlaczego warto wybrać regulowany wspornik pod płyty tarasowe?

Najważniejszy powód jest bardzo prosty: ponieważ proponowany przez nas produkt znacząco ułatwi wypoziomowanie tarasu. Taka opcja wynika to z jego konstrukcji, pozwala na zmiany w wysokości nawet wtedy, gdy ceramika lub kamień zostały już ułożone. Co więcej, wsporniki regulowane pod płyty idealnie sprawdzają się nietypowych miejscach. Mowa przede wszystkim o dachach, które zamienia się w tarasy. To właśnie tam poziomowanie staje się znacznie trudniejszym, a przy tym wymagającym większej precyzji procesem.

Zastosowanie tego typu wsporników oznacza też zaoszczędzenie czasu na konserwacji oraz dokonywaniu napraw. Wystarczą bowiem nieskomplikowane czynności, aby poprawić błędy wynikające z montażu czy powstałe na skutek naturalnej eksploatacji. To właśnie dzięki temu podstawki regulowane pod płyty tarasowe zyskały dużą popularność.

Wśród atutów należy wymienić jeszcze:

  • możliwość użycia na powierzchniach o kącie nachylenia sięgającym nawet 7%,
  • opcja zamontowania instalacji tuż pod posadzką bez dodatkowych prac,
  • ogólne zmniejszenie ciężaru posadzki,
  • zapewnienie stałej cyrkulacji powietrza oraz odpływu wody,
  • niewrażliwość na przemarzanie.

Trudno więc dziwić się, że regulowane modele stały się już standardem we współczesnym budownictwie. To najwygodniejsze rozwiązanie ze wszystkich dostępnych na rynku.

Wytrzymałe podstawki regulowane pod płyty tarasowe

Na szczególną uwagę zasługuje trwałość produktów. Powstają one przy użyciu wysokiej jakości materiałów, takich jak specjalnie wzmocniony polipropylen. To on odpowiada za ponadprzeciętną wytrzymałość konstrukcji. Wsporniki do płyt tarasowych są w stanie unieść obciążenie sięgające 1000 kg. Niektóre modele są przygotowane nawet na 1,2 tony. Oznacza to, że wytrzymają każde typowe obciążenie. Użytkownicy nie muszą więc zachowywać ostrożności podczas korzystania z tarasu.

To jednak nie wszystko. Wsporniki regulowane pod płyty są odporne na działanie wielu niekorzystnych czynników środowiskowych, a także szkodliwych substancji. Mowa przede wszystkim o kwasach, zasadach, długotrwałym i intensywnym promieniowaniu słonecznym czy skrajnych temperaturach (między -35 a 60ºC). Ponadto polipropylen należy do materiałów wykazujących się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym nie trzeba przejmować się uderzeniami oraz pęknięciami. Wsporniki do płyt tarasowych optymalnie rozkładają nacisk, co minimalizuje ryzyko pojawienia się jakichkolwiek uszkodzeń.

Z czego składają się wsporniki pod płyty tarasowe?

Aby dobrze zrozumieć, dlaczego prezentowane modele są tak skuteczne i wygodne, warto poznać ich budowę. Typowy wspornik pod płyty tarasowe składa się z – patrząc od góry do dołu – motylka dystansowego z opcją demontażu, głowicy samopoziomującej (maksymalny kąt nachylenia to 7%), talerza z otworami pod motylki dystansowe, pierścienia regulującego wysokość elementu oraz podstawy stabilizacyjnej.

Łatwo więc zauważyć, że jest to stosunkowo prosty, choć zwierający wiele części produkt. Wszystkie elementy są ze sobą połączone w taki sposób, by nie powstały żadne słabości konstrukcyjne. Nie ma to jednak żadnego wpływu na komfort korzystania ze wsporników pod płyty tarasowe. Zastosowany w nich system sprawia, że do regulacji nie trzeba używać siły, a nawet przypadkowe złe użycie produktu nie spowoduje jego uszkodzenia. Odpowiadają za to bardzo dobre i przemyślane zabezpieczenia.

Jak zamontować wsporniki do płyt tarasowych?

Kolejną zaletą naszych produktów jest niezwykle prosty montaż. Poradzą sobie z nim nawet niedoświadczone osoby. Wystarczy znać kilka zasad. Na samym początku należy przygotować podłoże, na którym staną podstawki regulowane pod płyty tarasowe. Może to być zarówno zwykły grunt, jak i podbudowa z betonu czy podobny rodzaj powierzchni. Najważniejsze, aby podłoże było możliwie najlepiej wyrównane oraz oczyszczone ze wszelkich kamieni, liści i tym podobnych drobnych elementów. Dopiero wtedy można stworzyć warstwę izolacji przeciwwilgociowej (za pomocą np. membran poliuretanowych, papy albo środków bitumicznych). Z kolei do ziemi należy jeszcze przymocować legary wraz ze słupkami.

Na tak przygotowanym podłożu można zacząć umieszczać wsporniki do płyt tarasowych. Trzeba umieścić je w strategicznych miejscach, aby były w stanie wypoziomować całą konstrukcję. Gdy już znajdzie się odpowiednie punkty, można przystąpić do układania płytek. W tym momencie regulacja pozwoli znaleźć optymalne rozwiązanie.

Wsporniki regulowane pod płyty w dobrej cenie

Produkty z naszego asortymentu wyróżniają się wyjątkowo korzystnym kosztem zakupu. Jest to możliwe dzięki współpracy z renomowanymi producentami, którzy przykładają uwagę nie tylko do jakości wsporników pod płyty tarasowe, ale także ich ceny. Dzięki naszej stronie można zyskać profesjonalnie wykonane elementy w bezkonkurencyjnej ofercie.

Z przyjemnością pomożemy wybrać wsporniki do płyt tarasowych, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu. Aby uzyskać pomoc należy skontaktować się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Zachęcamy też do zadawania pozostałych pytań dotyczących asortymentu.