Taras, Balkon z posadzką żywiczną ozdobną
search
 • Taras, Balkon z posadzką żywiczną ozdobną

Taras, Balkon z posadzką żywiczną ozdobną

 1. Podłożę betonowe 
 2. Warstwa spadkowa
 3. Powłoka gruntująca
 4. Membrana poliuretanowa
 5. Posadzka poliuretanowa + płatki akrylowe
 6. Warstwa wierzchnia, zamykająca
Ilość

 

Bogata oferta produktów renomowanych producentów

 

Fachowe doradztwo i pomoc przy doborze produktów

 

Bezpieczne i wygodne zakupy

Opis systemu:

 1. Podłożę betonowe, musi mieć co najmniej 28dni, wolne od oleju, smaru, wilgoci. Musi być stabilne bez uszkodzeń i pęknięć. Wszelkie ubytki należy uzupełnić przed wykonywaniem kolejnych warstw.
 2. Warstwa spadkowa, jeśli przy wykonywaniu podłoża betonowego nie został wyprofilowany spadek 1,5-2%/mb, wówczas musimy dodatkowo wykonać warstwę spadkową. Element ten możemy rozwiązać za pomocą wylewki samonośnej która w najcieńszym miejscu musi mieć grubość 5cm. Drugim rozwiązaniem jest wykonanie spadku przy pomocy betonowych mas szpachlowych z zastosowaniem na zewnątrz, wówczas uzyskujemy mniejszą grubość warstwy, która może sięgać nawet 1mm w najniższym miejscu. Zależne jest to od zastosowanego materiału
 3. Powłoka gruntująca, suche czyste podłoże gruntujemy żywicą poliuretanową CLEVER PU PRIMER 200. Jest to jednoskładnikowy, przezroczysty na bazie poliuretanu podkład przeznaczony do porowatych podłoży o wilgotności do 5%. Zużycie gruntu waha się 0,10-0,25kg/m2. Aplikację wykonujemy przy pomocy pędzla lub wałkiem.
 4. Membrana poliuretanowa, na zagruntowanym podłożu przed wykonaniem pierwszej warstwy membrany hydroizolacyjnej musimy wypełnić wszystkie dylatacje masą uszczelniającą CLEVERSEAL PU 25. Jest to jednoskładnikowy utwardzany wilgocią o niskim module poliuretanowy uszczelniać do spoin. Przy styku płyty balkonowej ze ścianą wklejamy taśmę butylową. Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy pierwszą warstwę poliuretanowej membrany hydroizolacyjnej CLEVER PU 110. Po upływie min 8 godz. ale nie później niż po 24 godzinach od położenia pierwszej warstwy CLEVER PU 110 nakładamy drugą warstwę tej samej membrany poliuretanowej. Materiał naprowadzamy pędzlem, wałkiem lub natryskiem bezpowietrznym. Pełne zużycie materiału 1,50-1,80kg/m2.
 5. Posadzka poliuretanowa +płatki akrylowe, na prawidłowo wykonaną izolację balkonu lub tarasu, nakładamy powłokę poliuretanową CLEVER PU 650 TC-1K -Elastic, to dwuskładnikowy, odporny na wysokie promieniowanie UV, kolorowy, alifatyczny lakier nawierzchniowy na bazie poliuretanu. Na mokrą powierzchnię rozsypujemy ozdobne płatki akrylowe. 
 6. Warstwa zamykająca, po wyschnięciu poprzedniej warstwy, delikatnie usuwamy płatki które nie zostały sklejone. Tak wykonaną posadzkę malujemy przy pomocy wałka powłoką zamykającą CLEVER PU 640 TC-1 K-Transparent. To jednoskładnikowy, odporny na promieniowanie UV, na bazie PU lakier nawierzchniowy, który utwardza się wilgocią i tworzy przezroczystą powłokę z doskonałym przyleganiem na całej powierzchni

            

Uwaga:

Powyższy opis nie pełni funkcji instrukcji wykonania danego systemu. Jest jedynie zarysem podstawowych założeń. System powinien być dostosowany indywidualnie do każdego tarasu/balkonu w oparciu o fachową wiedzę i doświadczenie. Opis nie przewidział doboru odpowiednich profili okapowych, co jest bezwzględną koniecznością przy prawidłowym wykonaniu balkonu/tarasu. Dobór profili okapowych powinien być wykonany indywidualnie. Przy zakupie materiałów w naszym sklepie oferujemy profesjonalne doradztwo. Zapraszamy do kontaktu. 

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.