Taras, Balkon z płytkami ceramicznymi
search
 • Taras, Balkon z płytkami ceramicznymi
 • Taras, Balkon z płytkami ceramicznymi
 • Taras, Balkon z płytkami ceramicznymi
 • Taras, Balkon z płytkami ceramicznymi
 • Taras, Balkon z płytkami ceramicznymi

Taras, Balkon z płytkami ceramicznymi

 1. Podłoże betonowe 
 2. Warstwa spadkowa 
 3. Warstwa gruntująca
 4. Membrana poliuretanowa
 5. Membrana poliuretanowa
 6. Płytki ceramiczne na kleju 
Ilość

 

Bogata oferta produktów renomowanych producentów

 

Fachowe doradztwo i pomoc przy doborze produktów

 

Bezpieczne i wygodne zakupy

Opis systemu:

 1. Podłoże betonowe, musi mieć co najmniej 28dni, wolne od oleju, smaru, wilgoci. Musi być stabilne bez uszkodzeń i pęknięć. Wszelkie ubytki należy uzupełnić przed wykonywaniem kolejnych warstw.
 2. Warstwa spadkowa, jeśli przy wykonywaniu podłoża betonowego nie został wyprofilowany spadek 1,5-2%/mb, wówczas musimy dodatkowo wykonać warstwę spadkową. Element ten możemy rozwiązać za pomocą wylewki samonośnej która w najcieńszym miejscu musi mieć grubość 5cm. Drugim rozwiązaniem jest wykonanie spadku przy pomocy betonowych mas szpachlowych z zastosowaniem na zewnątrz, wówczas uzyskujemy mniejszą grubość warstwy, która może sięgać nawet 1mm w najniższym miejscu. Zależne jest to od zastosowanego materiału.
 3. Warstwa gruntująca, suche czyste podłoże gruntujemy żywicą poliuretanową CLEVER PU PRIMER 200. Jest to jednoskładnikowy, przezroczysty na bazie poliuretanu podkład przeznaczony do porowatych podłoży o wilgotności do 5%. Zużycie gruntu waha się 0,10-0,25kg/m2. Aplikację wykonujemy przy pomocy pędzla lub wałkiem.
 4. Membrana poliuretanowa, na zagruntowanym podłożu przed wykonaniem pierwszej warstwy membrany hydroizolacyjnej musimy wypełnić wszystkie dylatacje masą uszczelniającą CLEVERSEAL PU 25. Jest to jednoskładnikowy utwardzany wilgocią o niskim module poliuretanowy uszczelniać do spoin. Przy styku płyty balkonowej ze ścianą wklejamy taśmę butylową. Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy pierwszą warstwę poliuretanowej membrany hydroizolacyjnej CLEVER PU 120. Materiał naprowadzamy pędzlem, wałkiem lub natryskiem bezpowietrznym. Zużycie materiału na pierwszą warstwę 0,75-0,90kg/m2.
 5. Membrana poliuretanowa, po upływie min 8 godz. ale nie później niż po 24 godzinach od położenia pierwszej warstwy CLEVER PU 120 nakładamy drugą warstwę tej samej membrany poliuretanowej. Po zakończeniu prac w okresie między 8-24godz. nakładamy trzecią warstwę hydroizolacji równocześnie robiąc pełny zasyp piaskiem kwarcowym jako warstwa sczepna dla posadzki z płytek ceramicznych. 
 6. Płytki ceramiczne na kleju, przed rozpoczęciem klejenia płytek, musimy usunąć nadmiar nieprzyklejonego piasku kwarcowego. Na tak przygotowanej powierzchni klejmy płytki ceramiczne stosując elastyczny mrozoodporny klej. Miejsca dylatacji wypełniamy masą uszczelniającą CLEVERSEAL PU 25. Całość posadzki fugujemy materiałem odpornym na warunki atmosferyczne. 

                                                                                                                                                             

Uwaga:

Powyższy opis nie pełni funkcji instrukcji wykonania danego systemu. Jest jedynie zarysem podstawowych założeń. System powinien być dostosowany indywidualnie do każdego tarasu/balkonu w oparciu o fachową wiedzę i doświadczenie. Opis nie przewidział doboru odpowiednich profili okapowych, co jest bezwzględną koniecznością przy prawidłowym wykonaniu balkonu/tarasu. Dobór profili okapowych powinien być wykonany indywidualnie. Przy zakupie materiałów w naszym sklepie oferujemy profesjonalne doradztwo. Zapraszamy do kontaktu. 

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.