Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 585,00 zł - 3 050,00 zł

Maty izolacyjne, kompensacyjne

Aktywne filtry

Profesjonalna mata izolacyjna

Oferujemy nowoczesne maty izolacyjne i kompensacyjne od renomowanych producentów. Dostępne artykuły zostały wyprodukowane z wysokiej jakości tworzyw, gwarantujących skuteczność i niezawodność montowanych systemów. Cechują się znakomitą wytrzymałością na rozerwanie, a także bardzo dobrą odpornością na alkalia i środki chemiczne. Mata izolacyjna jest chemoodporna i wodoszczelna, dzięki czemu odpowiednio chroni podłoża wrażliwe na wilgoć. Zapewnia dobre zabezpieczenie przed działaniem wody i intensywnymi opadami atmosferycznymi. Wybrane modele charakteryzują się też dobrą izolacyjnością dźwiękową. Można je montować nie tylko na powierzchniach poziomych, ale również pionowych.

Czytaj więcej

Maty izolacyjne i kompensacyjne redukują naprężenia między podłożem a posadzką z płytek ceramicznych. Produkty uszczelniają powierzchnię, zapobiegają występowaniu uszkodzeń termicznych oraz wspomagają dyfuzję pary wodnej z warstw krytych okładziną płytkową. Służą do efektywnego mostkowania rys zastanych oraz wtórnych, czyli powstałych już po przyklejeniu okładziny. Znacznie przyspieszają również proces wyklejania okładziny, a także zapewniają znakomitą przyczepność do zapraw klejących do płytek.

Proponowane maty kompensacyjno-izolacyjne to produkty ekologiczne, wyróżniające się niską emisyjnością substancji szkodliwych. Spełniają surowe wymogi norm DIN w zakresie jakości i skuteczności stosowania. Maty izolacyjne są oferowane w różnych rozmiarach, co pozwala na wybór artykułu najlepiej odpowiadającego określonym potrzebom.

Mata kompensacyjna – wszechstronne zastosowanie

Dostępne w naszym asortymencie maty kompensacyjne i izolacyjne są wykorzystywane do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Można je montować na posadzkach i ścianach w łazienkach, toaletach, umywalniach, ale również na tarasach i balkonach. Sprawdzają się jako efektywna warstwa hydroizolacyjna i oddylatowująca okładziny płytkowe szklane, kamienne i ceramiczne dowolnego formatu od różnych rodzajów podłoży, w tym m.in.:

  • podłoży drewnianych, które podlegają słabym drganiom,
  • podłoży mieszanych, np. z płytek ceramicznych, desek drewnianych i jastrychu,
  • zarysowanych podłoży mineralnych.

W zależności od rodzaju, wielowarstwowa mata kompensacyjna nadaje się jako uszczelnienie podpłytkowe na płytach OSB, starych płytkach, posadzkach z betonu, deskach drewnianych, jastrychach ogrzewanych, anhydrytowych i cementowych. Można ją też instalować na przemysłowych posadzkach obciążonych płynnymi chemikaliami, na płytach gipsowo-włóknowych i kartonowo-gipsowych, tynkach wapienno-cementowych, gipsowych i cementowych. Nowoczesne maty kompensacyjne i izolacyjne świetnie sprawdzają się również na dylach gipsowych w pomieszczeniach mokrych, zbiornikach wody, basenach pływackich, natryskach łaźni wodnych oraz parowych.

Dobrej jakości mata izolacyjna sprawdzi się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach usługowych, użyteczności publicznej i przemysłowych, w tym w przemyśle chemicznym i spożywczym. Pozwala na optymalne tłumienie hałasów, np. odgłosów kroków. Można ją wykorzystać do wyklejania płytek na bardzo młodych podłożach cementowych, jak również na anhydrytowych jastrychach z wilgotnością szczątkową na poziomie do 2% CM. Mata kompensacyjna znajdzie także zastosowanie jako podłoże pod okładzinę płytkową na jeszcze wstępnie niewygrzanych jastrychach z ogrzewaniem.

Zapewniamy szeroki wybór mat izolacyjno-kompensacyjnych w korzystnych cenach. Służymy też poradą w zakresie wyboru optymalnego systemu najlepiej dopasowanego do konkretnych wymagań i powierzchni.