Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 35,00 zł - 51,00 zł

Uszczelniacze

Aktywne filtry

Szczeliny dylatacyjne zabezpieczają powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi i zwiększają jej trwałość. Jednak często stają się one źródłem rozszczelnienia powłoki chroniącej przed przeciekami oraz przedostawaniem się wilgoci. By przeciwdziałać temu problemowi, polecamy stosować skuteczny uszczelniacz poliuretanowy. Dostępne są różne rodzaje tego preparatu. Możliwy jest wybór np. między wariantami przeznaczonymi do wypełniania wyjątkowo głębokich szczelin dylatacyjnych, drobnych pęknięć czy zagłębień pomiędzy elementami.

Czytaj więcej

Jak działa uszczelniacz poliuretanowy?

Uszczelniacz poliuretanowy utwardza się po nałożeniu w wyniku kontaktu z powietrzem. Tworzy jednolitą powłokę o elastycznej strukturze, która wykazuje wysoką zdolność hydroizolacji. Warstwa taka nie przepuszcza wody, zapobiega dochodzeniu do podmoknięć i przeciwdziała zbieraniu się wilgoci stanowiącej pożywkę dla pleśni czy grzybów.

Właściwości uszczelniacza poliuretanowego?

Elastyczność powstającej powłoki sprawia, że zmienia ona swój kształt w wyniku nacisku czy oddziaływania różnych temperatur. Dzięki temu uszczelniacz poliuretanowy tworzy warstwę odporną na uszkodzenia mechaniczne. Wypełnienia nie pękają, nie ścierają się, są wytrzymałe na działanie olejów oraz chemikaliów. Niska lepkość sprawia, że preparat wnika nawet w mikropęknięcia.

Zastosowanie

Uszczelniacz poliuretanowy nadaje się do wypełniania pęknięć, szczelin dylatacyjnych czy zagłębień, w których może zbierać się woda i wilgoć. Jego aplikacja tworzy uzupełnienia hydroizolacyjne przy połączeniach płyt, kafelków, łączeniach ścian, elementów dachu, przestrzeni np. między wanną a ścianą. Uszczelniacze poliuretanowe mogą być stosowane do naprawy uszkodzonej powierzchni w piwnicy, ścianach basenu, na tarasie czy balkonie, przewodach kanalizacyjnych i wielu innych miejscach. Stanowią też świetne wypełnienie drobnych szczelin przy nieidealnie nałożonej membranie hydroizolacyjnej np. w trudno dostępnych strefach (narożniki, łączenia między podłogą a ścianami, miejsca przy rurach itp.).