Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 960,00 zł

Marka

Marka

Wpusty, rzygacze, odwodnienia

Jest 51 produktów.

Pokazano 1-12 z 51 pozycji

Aktywne filtry

Warunki pogodowe od dawna rzucały wyzwanie budownictwu, co przyczyniło się do pojawienia się wielu ciekawych rozwiązań. Już w gotyckich budowlach stosowano fantazyjnie wyglądające rzygacze, które przetrwały jako skuteczne rozwiązanie do dzisiaj. Odwodnienia liniowe i wpusty tarasowe to nieco nowsze sposoby na radzenie sobie z intensywnymi opadami.

Wpusty tarasowe

Wpust tarasowy może występować w formie pionowej, ale również poziomej. Używany jest w zależności od możliwości odprowadzania wody w danej konstrukcji. Ten rodzaj rozwiązania jest bardzo skuteczny, choć na terenach, gdzie występują mroźne dni, poleca się ogrzewane wpusty. Wtedy nie musimy się obawiać, że zamarzające na powrót opady uszkodzą system, nabierając objętości pod wpływem mrozu.

Rzygacze dachowe, a rzygacze balkonowe

Każdy rodzaj rzygacza ma określone normy, które dane miejsce montażu powinno spełniać oraz instrukcje mogą być zupełnie inne w zależności od modelu i możliwości. Współczesne rzygacze bywają zazwyczaj prostej budowy, choć nie brakuje modeli ekstrawaganckich, które zdecydowanie cieszą wzrok, aczkolwiek niewiele osób decyduje się na taką ozdobę - teraz królują praktyczne i nowoczesne trendy w budownictwie. Rodzajów rzygaczy jest mnóstwo, nierzadko nie są tanie, dlatego warto przed zakupem poczytać opinie klientów lub zasięgnąć porady u naszych doradców.

Tak, ta kratka ściekowa to odwodnienie liniowe - niedoceniane, choć bardzo przydatne

Często odwodnienia liniowe nazywane są kratkami ściekowymi - i coś w tym jest. Głównym ich zadaniem jest grawitacyjne odprowadzanie wody (podobnie jest w przypadku poprzednich elementów). Są powszechnie stosowane w łazienkach, basenach, garażach i na podjazdach oraz coraz częściej na balkonach i tarasach ponieważ skutecznie odprowadzają wodę. Na tarasie i balkonie sprawdzają się bez zarzutu, lepiej niż tradycyjne odpływy, które są dość małe i lubią się zapychać.

Nasz sklep oferuje jedne z najlepszych rozwiązań

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą, która zawiera wyłącznie wpusty, rzygacze i odwodnienia najwyższej jakości. Zależy nam na trwałości i komforcie użytkowania, dlatego stawiamy na sprawdzone materiały oraz nowoczesne technologie. W razie pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy klienta pomogą wybrać odpowiednie odwodnienie liniowe lub wpusty tarasowe.